برگزای جشن بهداشت ایمنی در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امید
۱۳۹۷-۰۲-۱۹
همایش تازه های درمان آرتروز با داروی ارتوکین در امید
۱۳۹۷-۰۲-۲۰

برگزاری جشن بهداشت دست در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امید

شستن دستها تا ۸۰ درصد خطر عفونتهای بیمارستانی را کاهش می دهد.

آب به تنهایی کافی نیست. عفونت های ناشی از ارائه مراقبت های بهداشتی و درمانی یک مشکل مهم برای سلامت بیماران محسوب می شود.

 به طور کلی تخمین زده می شودکه…

بیش از یک میلیارد و ۴۰۰میلیون نفر در سراسر جهان در هر روز با این عفونت ها گریبانگیر هستند. در کشورهای توسعه یافته بین ۱۵-۵ درصد بیماران بستری و ۳۷-۹ درصد بیماران بستری در بخش های مراقبت ویژه به این عفونت ها مبتلا می شوند. در کشورهای در حال توسعه به علت کمبود پرسنل، رعایت ضعیف تر بهداشت، کمبود تجهیزات و ازدحام بیش از حد بیماران این عفونت ها شایعتر می باشد.

گفتنی است :بیش از ۱۳۰۰۰ واحد درمانی و بیمارستان برای بهبود بهداشت دست اعلام آمادگی کرده اند و ۴۲ کشور جهان از جمله ایران وارد کمپین جهانی بهبود بهداشت دست شده اند که بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امید ارومیه در سال ۱۳۹۷ که اولین سالگرد تاسیسش بود در این کمپین وارد شد و در راستای اعتبار بخشی و آگاه سازی همکاران ، واحد آموزش و کنترل عفونت جشنی با حضور کادر اداری و درمان مجموعه امید برگزار کرد .

 این مراسم سخنرانی و خوش آمدگویی مدیرعامل (صادقی ) و ریاست بیمارستان (دکتر سینایی ) آغاز شد و پس از آن با پخش نمایه طرز شستن دست و ارائه اطلاعات کافی در این خصوص آموزش های لازم از طرف دکتر صادقی پزشک کنترل عفونت بیمارستان امید ،جهت کنترل عفونت در سیستم ارائه گردید.

به دنبال برنامه های آموزشی نمایش طنز با هدف حفظ بهداشت دست توسط گروه نمایش واحد داوطلبان انجمن خیریه امید نیز اجرا گردید و همچنین از بین همکاران  اشخاص داوطلب با شرکت در مسابقه روش صحیح شستن دست،  جوایزی از طرف اسپانسر مراسم شرکت دارویی به بان شیمی دریافت نمودند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرداخت حق عضویت ماهانه