برگزاری جشن بهداشت دست در بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امید
۱۳۹۷-۰۲-۱۹
روز ارتباطات و روابط عمومی گرامی باد
۱۳۹۷-۰۲-۲۷

همایش تازه های درمان آرتروز با داروی ارتوکین در امید

امید امروز مورخه ۹۷/۰۲/۲۰ میزبان همایش آشنایی و روشهای نوین درمان آرتروز با داروی ارتوکین از طریق شرکت دارویی «اطلس اروپا ارس» بود .در این همایش که باشرکت پزشکان ارتوپدی و طب فیزیک شهر ارومیه برگزار شد به نحوه استفاده و تجویز دارو و همچنین عملکرد آن اشاره شد.

دکتر خشابی ریاست هیئت مدیره انجمن خیریه امید ضمن خوشامد گویی به مدعویت، بیمارستان امید را در عرصه درمان های نوین پیشگام شمرد و از دست اندرکاران این همایش تشکر کرد.

آرتروز زانو، عارضه‌ای است که بر اثر فعالیت‌های روزانه ایجاد می‌شود و تاکنون روش‌های درمانی گوناگونی برای کاهش تخریب مفاصل زانو انجام شده است.

دکتر پیشگاهی متخصص طب فیزیک و توانبخشی بیان کرد : داروی ارتوکین‌ از روش سلول‌های بنیادی تهیه شده است و این دارو از نظر اقتصادی هزینه‌های مصرف دارو و مراقبت‌ها را به دلیل اثر بخشی بالا بسیار کاهش می‌دهد. در این روش ۲۰ سی سی خون از بیمار گرفته می شود و پس از طی فرایند هشت تا ۹ ساعته، برانگیخته می شود تا وقتی وارد بافت هدف شد از همان لحظه عمل کند این روش جایگزین مناسب برای جراحی آرتروز زانو می باشد.

وی گفت: استفاده از داروی ارتوکین‌ باعث بازسازی غضروف‌های آسیب دیده در قسمت زانو می‌شود و این روش درمانی بیماران را از انجام عمل جراحی زانو نجات می‌دهد.

پیشگاهی‌ یادآور شد: عمل‌های جراحی برای آرتروز زانو معمولا بعد از ۱۵ سال اثرش بر روی بیمار از بین رفته و آنها باید مجددا زانوی خود را به تیغ جراحی بسپارند.

داروی ارتوکین‌، ضد التهاب و تسکین دهنده درد بوده و ارتوکین‌ بیولوژیک بوده و از طریق تزریق به داخل مفاصل تخریب شده می‌رود و باعث غضروف سازی در عضوهای‌ آسیب دیده می‌شود و این دارو تنها در کشور آلمان بر روی ۶۰ هزار نفر آزمایش شده و هیچگونه عوارضی دیده نشده است؛ این دارو خاصیت بهبود کیفیت زندگی و اثر بخشی در طول مدت را دارد و تاییدیه‌ اتحادیه اروپا را دارد.

دکتر ابراهیمی رئیس هیات مدیره شرکت دارویی «اطلس اروپا ارس»  در سخنرانی خود ابراز داشت: بعد از ۶ سال تلاش، درمان هوشمند آرتروز را برای اولین بار در خاورمیانه در ایران و شهر تبریز به ثبت رساندیم

بیمارستان خیریه تخصصی و فوق تخصصی امید به عنوان یک مرکز مردم نهاد که توسط خیرین گرامی بنا نهاده شده مفتخر است علم درمان آرتروز با داروی ارتوکین را بزودی در این مجموعه و استان پایه گذاری نماید تا هم استانی های عزیز از خدمات آن بهره مند شوند.

روابط عمومی انجمن خیریه امید

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرداخت حق عضویت ماهانه