کلنگ زنی مرکز درمانی و رفاهی بیماران مبتلا به سرطان در امید

همزمان با ششمین روز از هفته دفاع مقدس کلنگ  مرکز درمانی و رفاهی بیماران مبتلا به سرطان با کمک‌های  خیرین و پدر شهید علیرضا سلامی، جناب آقای محمد سلامی زده شد.

دکترخشابی، رئیس هیئت مدیره انجمن خیریه بیماران مبتلا به سرطان آذربایجان غربی در این خصوص گفت: بیمارستان امید که با همت خیرین یک‌سال گذشته افتتاح شده است نیازمند توسعه بخش‌های مختلف است و  آقای محمد سلامی پدر شهید علیرضا سلامی که از خیرین این انجمن می‌باشد با فروش یک باب ساختمان  و اهدای سه میلیاردو پانصد میلیون ریال شروع ساخت یک مرکز درمانی و رفاهی را آغاز کرد.

رئیس هیئت مدیره انجمن امید ارومیه در تکمیل سخنان خود اظهار کرد: این مرکز درمانی و رفاهی در زمینی به مساحت ۵۶۰ متر و زیربنایی بالغ بر ۲ هزار ۴۸۰ متر مربع شامل بخش اقامتی جهت اسکان بیماران و خانواده بیماران مبتلا به سرطان که از شهرهای دیگر برای درمان مراجعه کرده‌اند و توان مالی ندارند اختصاص خواهد داشت، درمانگاه‌های تخصصی نیز بخش درمانی این مرکز را شامل خواهد شد.
در مقابل مجاهدت شهدا کار خاصی انجام نداده‌ایم!
محمد سلامی پدر شهید علیرضا سلامی نیز در مراسم کلنگ زنی مرکز رفاهی و درمانی بیماران مبتلا به سرطان بیان کرد: هرچه در توان داشته باشم در تکمیل این مرکز رفاهی و درمانی تلاش خوام کرد اما در مقایسه با مجاهدت شهدا کار خاصی انجام نداده‌ایم!

این پدر شهید از سایر خیرین در خواست کرد: با توجه به پیش بینی اولیه تکمیل این مرکز درمانی و رفاهی نیازمند ۳۰ میلیارد ریال است که کمک خیرین را برای تکمیل هرچه سریعتر و ارائه خدمات به افراد نیازمند را می‌طلبد.
خانواده شهدا همواره در صف اول ایثارگری هستند
جناب آقای مهندس عادل فتاحی عضو هیئت امنای انجمن خیریه امید و نائب رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه نیز در این مراسم عنوان کرد: همزمانی کلنگ زنی مرکز رفاهی و درمانی با هفته دفاع مقدس یادآور این موضوع است که خانواده شهدا در تمامی عرصه‌های ایثارگری در صف اول هستند.
وی اعلام کرد: مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر ارومیه نیز جهت تکمیل هرچه سریغتر این مرکز آماده است ضمن تسریع در روند اداری و مجوزهای لازم، ماشین‌آلات مورد نیاز طرح را نیز تامین کند.
اسکان بیش از  ۳ هزار نفر روز در سرای اقامتی امید
حاج سیروس صادقی مدیرعامل انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آذربایجان غربی بیان کرد :  انجمن خیریه امید ۳۲ سوئیت اقامتی  با عنوان سرای اقامتی امید در حاشیه مجموعه بیمارستان عمومی امید برای اسکان بیماران و همراهان آن‌ها احداث کرده که در پنج ماهه نخست سال جاری ۳ هزار و ۶۱۴ نفر روز اسکان داشته است و هزینه‌ای بالغ بر ۲ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال جهت اسکان و غذای بیماران و خانواده بیماران توسط خیرین تامین شده است.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: بیمارستان ۱۰۰ تخت‌خوابی امید قابلیت ارائه خدمات به عموم افراد جامعه را داراست و خدمات ارائه دهد و صرفا بیمارستان مختص بیماران مبتلا به سرطان نیست، البته از ابتدای سال جاری ۳۸ هزار و ۳۵۹ مرتبه رادیوتراپی و ۴ هزار و ۸۸۹ نفر نیز جهت درمان بیماری سرطان شیمی درمانی شده‌اند.
مدیرعامل انجمن خیریه امید ارومیه ابراز امیدواری کرد: با تلاش‌های خیرین در آبان ماه سال جاری شاهد راه اندازی و افتتاح شتابدهنده با انرژی بالا خواهیم بود که این دستگاه در کشور جزو معدود دستگاه‌های با انرژی بالا در کشور و اولین دستگاه در آذربایجان غربی خواهد بود که برای بیماران مبتلا به سرطان ارائه خدمات می‌کند.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.